Jako Prevence Před Záněty Močových Cest Fungují Kanadské Brusinky. Vyberte Si Ten Správný Přípravek

Infekce močových cest jsou druhé nejčastější po infekcích dýchacího ústrojí. Častěji postihují ženy. Alespoň jednou za život infekci prodělá každá druhá žena v dospívajícím nebo dospělém věku. U 20 až ...

Infekce močových cest jsou druhé nejčastější po infekcích dýchacího ústrojí. Častěji postihují ženy. Alespoň jednou za život infekci prodělá každá druhá žena v dospívajícím nebo dospělém věku. U 20 až 30 % z těchto žen se navíc vyskytují vícekrát do roka. Infekce močových cest jsou druhé nejčastější po infekcích dýchacího ústrojí. Z anatomického i funkčního hlediska se močové cesty dělí na horní a dolní. Do horních cest přiřazujeme ledvinný systém. Infekce jsou zde méně častější, ale o to s horším a závažnějším průběhem. Infekce dolních močových cest postihují močových měchýř (cystitidy), a močovou trubici (uretritidy). Ty se projevují potížemi s močením, jako je časté močení, nucení na močení, bolestivé močení, pálení, bolest za stydkou kostí, mohou se připojit teploty, vzácněji i krev v moči. Pokud se infekce v močových cestách objevují vícekrát do roka, hovoříme o takzvaných recidivách. Některé ženy na ně trpí opravdu často. Je proto důležité jim předcházet. K tomu slouží dlouhodobá léčba menšími dávkami antibiotik, jako jsou trimetoprim, sulfametoxazol nebo nitrofurantoin. Časté a dlouhodobé podávání antibiotik je ovšem spojené s rizikem rozvoje odolnosti škodlivých bakterií na ně. Taková léčba pak přestává fungovat. 

 

 

Kanadské brusinky obsahují látky, které zabrání přilnutí bakterií na sliznici močových cest 

Kanadské brusinky zabraňují přilnutí škodlivých bakterií na sliznici močových cest. Daleko šetrnější metodou předcházení opakovaných infekcím je podávání extraktů z kanadských brusinek, které mající typicky velké červené plody. Rostou na území Severní Ameriky. Už dříve se prokázalo, že pití brusinkových džusů až 300 ml denně je spojené se sníženým počtem nebo mírnějším průběhem opakovaných infekcí močových cest. Kanadské brusinky obsahují látky proantokyanidiny (ve zkratce PAC), které zabraňují přilnutí škodlivých bakterií na sliznici močových cest (močového měchýře, močové trubice). Díky tomu se zde bakterie neusídlí, nepomnoží a nedojde k rozvoji infekce spojené se všemi jejími klinickými projevy.  Kolonie bakterií jsou volně odplaveny močí z těla ven. Kromě látek PAC se uplatňují také arbutin jako látka s dezinfekčním účinkem a některé polyfenolické glykosidy.

Brusinky sice nemají zcela srovnatelný účinek na předcházení infekcím jako antibiotika, nicméně více zahraničních studií již potvrdilo, že rozdíl v působení není statisticky významný. Navíc podávání brusinek není spojeno s rozvojem bakteriální rezistence a nežádoucími účinky, protože se jedná o čistě přírodní látky.

 

 

 

Vyberte si extrakt, který má dostatek PAC v 1 kapsli s klinicky prokázaným účinkem 

Studie z roku 2009, která proběhla ve třech evropských zemích a Japonsku, prokázala, že schopnost brusinek inhibovat škodlivé bakterie (především nejčastějšího původce Escherichia coli) je závislá na obsahu látek PAC v 1 kapsli brusinkového extraktu. Optimální dávka je 72 mg PAC denně.    

Autor: -jpo- Zpracováno podle domácích a zahraničních zdrojůinfo@penzista.net